Czym wyróżnia się Sztutowo?

Posted on 5 lutego 2017

Sztutowo to malownicza wieś, położona na Mierzei Wiślanej w województwie pomorskim. Rozciąga się tu piękny krajobraz, a historia zachowana w lokalnej architekturze niesie ze sobą ogromną wartość. Wakacje w tym miejscu to czas przepełniony rozrywką i spokojnym wypoczynkiem. Baza noclegowa [więcej: meteor – Sztutowo] zapewnia miłą atmosferę oraz komfort. Dzięki domkom letniskowym i gospodarstwom agroturystycznym możemy spróbować wiejskiego życia u wybrzeży Zatoki Gdańskiej.

Osada turystyczna znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana oraz rezerwatu przyrody. Jest to miejsce wyjątkowe w skali europejskiej. Tu bowiem na terenie rezerwatu ornitologicznego znajduje się największa kolonia lęgowa kormorana czarnego. Czapla siwa to kolejny ptak warty podkreślenia. W sumie w całej okolicy znajdziemy niemal 350 gatunków zwierząt, z czego 300 objętych jest ochroną oraz ponad 800 gatunków roślin, spośród których 50 to okazy chronione, w tym 5 wymierających. Lasy stanowią ponad 80% nadmorskich terenów Mierzei Wiślanej, co dodaje jej niebywałego klimatu i uroku. Tu spędzimy czas w otoczeniu świeżego powietrza, przepełnionego jodem, który pomaga w chorobach układu oddechowego. To jedno z najczystszych i najpiękniejszych miejsc w całym kraju.

Atrakcje, które warto zobaczyć.
· Plaża – znajduje się prawie 2 kilometry od centrum Sztutowa. To piaszczyste wybrzeże, szerokie na 50 metrów o długości 3 kilometrów. Jedyne zejście na kąpielisko prowadzi przez las, co zapewnia prywatność, a okazją do rozrywki jest uprawianie popularnych w tym miejscu sportów wodnych.
· Muzeum obozu koncentracyjnego Stutthof – muzeum to tak naprawdę dawny obóz, funkcjonujący od 02.09.1939 do 09.05.1945. Dziś zwiedzać go możemy w sezonie letnim w godzinach 8:00-18:00, a poza sezonem 8:00-15:00. Zobaczymy w nim prawdziwy charakter tego miejsca, który dodatkowo uzupełniony jest o jego historię, opowiedzianą w trakcie zwiedzania. II wojna światowa to czas, w którym przetrzymywano tu 110 tysięcy więźniów, z czego 65 tysięcy stracono.
· Przystań rybacka i komercyjna – warto zawitać na ulicę Gdańską, gdzie znajduje się przystań, gdyż daje nam ona możliwość wyprawienia się zarówno na wody Zalewu Wiślanego, jak i Zatoki Gdańskiej.

Sztutowo to wygodne uwieńczenie wspaniałych wakacji, podczas których możemy się wybawić, ale też spędzić wartościowy czas wśród przyrody i historii tego miejsca.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>