Kąty Rybackie i ciekawe atrakcje dla dzieci

Posted on 18 stycznia 2017

Wybierając się na urlop z dziećmi, zawsze myślimy o dodatkowych atrakcjach dla nich, w momencie, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać plażowaniu lub nasze dziecko niekoniecznie okaże się fanem kąpieli słonecznych. Kąty Rybackie, choć same w sobie są miejscowością niedużą i nastawioną przede wszystkim na turystykę, położone są w dogodnym miejscu, z którego niedaleko jest do okolicznych atrakcji. Jakie są zatem inne możliwości pozwalające naszym dzieciom spędzić miło czas podczas naszego urlopu?

Piracka Zatoka, latarnia morska i wąskotorówka
Zjeżdżalnia Titanic, Statek Piracki Karawela i Kraken oraz Tor Przeszkód Komandosa – to tylko niektóre dmuchane zjeżdżalnie, jakie czekają na dzieci w Pirackiej Zatoce – największej tego typu atrakcji na Mierzei Wiślanej. Pozwoli ona dzieciakom wyszaleć się w pełni, co zapewne ucieszy rodziców odpoczywających w tym czasie na kawie – obsługa Pirackiej Zatoki zapewnia bowiem pełne bezpieczeństwo dzieciom w trakcie zabawy.

W oddalonej o 15 kilometrów od Kątów Rybackich Krynicy Morskiej znajdziemy także liczne możliwości zabaw dla dzieci, m. in. w funkcjonującym tam w sezonie letnim lunaparku z karuzelami, pontonami wodnymi i samochodzikami. Ten znajdujący się w samym centrum Krynicy Morskiej obiekt, zapewni rozrywkę zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Po przejażdżce na karuzeli w wesołym miasteczku, możemy zabrać dzieci na wycieczkę do latarni morskiej w Krynicy, która historycznie funkcjonuje od 1895 roku. Zbudowaną wtedy latarnię wysadzili jednak Niemcy w trakcie walk o Pomorze w 1945 roku. Obecną otwarto w 1951 roku i jest jednym z najwyższych punktów widokowych na Mierzei Wiślanej obowiązkowym do odwiedzenia w trakcie pobytu w tych okolicach. Warto pokonać 100 stopni prowadzących na jej szczyt, bowiem rozciąga się z niego przepiękny widok na Mierzeję Wiślaną, Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany i Frombork, a w pogodne dni można nawet zobaczyć Trójmiasto i rosyjski obwód kaliningradzki.

Noclegi w Kątach Rybackich z Meteora dają rodzinom z małymi dziećmi naprawdę spory wybór miejsc, pozwalających na bezpieczne i komfortowe spędzenie urlopu. Od ośrodka wczasowego w sezonie letnim, po całoroczne apartamenty – Kąty Rybackie pozwalają każdemu znaleźć nocleg w odpowiedni dla siebie cenie.

Jeśli jeszcze brakuje nam atrakcji zdolnych zainteresować dzieci – można zabrać je na ponad 3-godzinną wyprawę tzw. Bursztynowym Szlakiem – kolejką wąskotorową jadącą na trasie od Nowego Dworu Gdańskiego do Malborka.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>