Mielno – miasto bogate w zabytki

Posted on 23 grudnia 2016

Północne regiony Polski obfitują w piękne miejscowości, które w okresie letnim stają się oazą dla setek turystów. Powierzchnia Mielna jest równa 932 hektarów, na których zamieszkuje pięć 5073 mieszkańców. Baza noclegowa jest świetnie zorganizowana na przyjęcie licznych turystów, bez problemu można znaleźć wakacyjne lokum dla rodziny w Mielnie. Bardzo często zdarza się, że osoby przyjeżdżające tutaj kilkakrotnie wracają do tego samego pensjonatu lub domku gościnnego, ponieważ pomiędzy nimi a gospodarzami zawiązują się bliższe relacje.

Nieopodal Mielna zlokalizowanych jest wiele miejsc, które mogą pochwalić się atrakcyjnymi zabytkami. Jest to między innymi przystań rybacka w miejscowości Chłopy. Co godzinę organizowane są tam wycieczki, podczas których przewodnicy opowiadają historię tego miejsca. Bardzo dużą popularnością zarówno wśród dorosłych jak i młodzieży cieszy się park linowy w Mielnie, który co roku odwiedzany jest przez tysiące osób. Można tam sprawdzić swoją koordynację ruchową, a także zaczerpnąć aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Na miejscu czuwa ratownik medyczny, który w razie jakiegokolwiek wypadku jest w stanie szybko zareagować i udzielić pierwszej pomocy. Co roku park ten jest modernizowany i trasy ulegają zmianie tak aby osoby, które już raz odwiedziły to miejsce mogły ponownie ulec zaskoczeniu podczas kolejnej wizyty.

Jedną z atrakcji jest tramwaj wodny na Jamnie, który przewozi na drugi brzeg. Podczas tej wyprawy można podziwiać piękne widoki. Przy ulicy Kościuszki, niedaleko drogi która prowadzi na plaże można zobaczyć Pomnik Morsa, który jest symbolem miasta, podobnie jak Pomnik Jelenia, który stoi przez tutejszym Urzędem Gminy. Mielno posiada również sieć siłowni zewnętrznych, z których bardzo często korzystają seniorzy zamieszkujący wioskę. Sprzęt, który używany jest tam do ćwiczeń posiada wszystkie niezbędne atesty oraz zaświadczenia, które mówią o tym że użytkownicy mogą bezpiecznie korzystać z niego. Przez Mielno przechodzą również szlaki rowerowe o różnych stopniach trudności. Przemierzając te trasy można poznać miejscowość oraz całą okolicę. Przy miejscu rozpoczynającym szlak funkcjonuje wypożyczalnia rowerów oraz sprzętu potrzebnego do jazdy.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>