Szlaki turystyczne w Ustroniu

Posted on 3 marca 2017

Zastanawiając się nad tym, gdzie spędzić wakacje, aby nie tylko odpocząć od miejskiego zgiełku, ale również podziwiać interesujące widoki, warto wybrać się do Ustronia, czyli miasta położonego w powiecie cieszyńskim, do którego praktycznie przez cały rok przyjeżdża wielu turystów.

Osoby preferujące aktywny wypoczynek wybierając się do Ustronia z pewnością nie będą zawiedzione, ponieważ w tym górskim mieście znajduje się wiele szlaków turystycznych oraz rowerowych, na które warto się wybrać, aby spędzić miło czas i podziwiać przepiękne krajobrazy roztaczające się wkoło. Wybierając się jednak latem do tej miejscowości, dobrze jest nieco wcześniej zarezerwować sobie nocleg, ponieważ znalezienie wolnego lokum może być bardzo ciężkie. Jeśli chodzi o Ustroń, to można się zatrzymać zarówno w licznych prywatnych kwaterach, jak i w pensjonatach oraz ośrodkach wczasowych. Wybór jest naprawdę duży (noclegi dostępne tu: ) i każda osoba powinna znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Wracając jednak do aktywnego spędzania wolnego czasu, pierwszą propozycją są liczne szlaki turystyczne przeznaczone głównie dla osób lubiących piesze wycieczki. Najpopularniejszym jest Główny Szlak Beskidzki, który rozpoczyna się w centrum i biegnie w kierunku Równicy, po czym prowadzi przez Ustroń Polanę, aż na Czantorię (informacje dostępne tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Czantoria). Po drodze można podziwiać naprawdę przepiękne widoki zapierające dech w piersiach. Na szczyty znajdujących się w pobliżu gór prowadzi jeszcze wiele różnych szlaków, na które jak najbardziej polecamy pójść.

Jeśli chodzi natomiast o osoby lubiące jazdę na rowerze, to również powinny one znaleźć coś dla siebie, ponieważ przez Ustroń przebiega kilka niezwykle interesujących tras rowerowych m. in. Międzynarodowy Szlak Rowerowy „Greenways”, prowadzący od Krakowa aż do Wiednia. Pozostałe, biegną przez górskie tereny lub też zahaczają o inne malownicze miejscowości znajdujące się w Polsce.

Jak można łatwo zauważyć, w Ustroniu można nie tylko odpocząć czy też pojeździć na nartach, ale również wybrać się zarówno na pieszą, jak i rowerową wycieczkę. Z racji tego, że przybywa tu każdego roku wielu turystów warto planować swój pobyt tutaj nieco wcześniej.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>